מעמד הכתרת חתני ההלכה – רחובות – שבועות תשפ”ב

יש תמונות וסרטונים לטעימה מהכנס בהמשך העמוד…

ביום אסרו חג שבועות תשפ”ב נתקבצו ובאו ילדי התשב”ר להיכל בית הכנסת והמרכז התורני “בני תורה” ברחובות.
הכנס היה פרק נוסף בסדרת המבחנים הנערכים לתשב”ר ברחבי הארץ מטעם וביוזמת הארגונים “אלפי יהודה” ו”תפארת שלמה” להקניית ידע ובקיאות בתורת ומסורת אבותינו הקדושים תוך לימוד במשנתו הסדורה של מרן הגאון הגדול הרב שלמה קורח זצוק”ל בספר ההלכה “עריכת שולחן”.
מרגע לרגע התקבצו הילדים כשהם מגיעים מבני ברק, אלעד, מודיעין עילית, ירושלים, אשדוד, רמת השרון וכמובן ילדי רחובות.
בהיכל שהתמלא עד אפס מקום-שררה תחושה נפלאה כשכולם עוד מתבשמים מאוירת חג מתן התורה שחל רק יום קודם לכן.
רגע מכונן היה בהגעת הרבנים החשובים שליט”א: הרה”ג הרב ניסים ששון – רב בית הכנסת, הרה”ג הרב אבירן הלוי – אב”ד תל אביב, הרה”ג הרב עמרם קורח – רב קהילת ‘תורת חיים’ ביתר עילית, הרה”ג הרב יעקב מועלם, הרה”ג הרב חנניה שפירא והרה”ג הרב עשהאל ברזילי.
הכנס היה בסימן סיום מחזור לימוד והכתרת חתני ההלכה שלמדו ועמלו בספר קיצור עריכת שולחן וזכו במלגות ובשלל ספרים יוקרתיים.
במהלך הכנס קראו ילדי החמד פרקי תהילים כשהנעימה המתנגנת נשמעת מעין שירת הלויים בבית המקדש.
בהשראת חג השבועות החולף קראו אף פרק מההלל בקירוי כשהחזן הדגול האברך החשוב הרב אלעזר יוסף שליט”א קורא פסוק והילדים נענים לו באמירת ‘הללויה’, גדול היה המעמד.
את האירוע פתח נכד מרן הגאון הגדול הרב שלמה קורח זצוק”ל – הרב אוריאל צדוק שליט”א – העמל ללא לאות על עריכת ספרי הרב והכנת המבחנים לתשב”ר בטוב טעם ודעת.
הרב אוריאל ציין שכנס מעין זה הינו כאלף עדים על הפריחה המבורכת בקהילות בני העדה ברחבי הארץ וזוהי נקודת הזמן בה אנו צריכים כבר לחשוב על מוסדות ראויים לשמם שיתנו מענה לילדינו בהמשך המסורת והעמקה בה.
הגאון הרב אבירן יצחק הלוי שליט”א העלה על נס את העובדה שאנו נמצאים סמוך ונראה ליומא דהילולא ה-90 למרן הגאון הגדול מארי יחיא יצחק הלוי זצוק”ל שהיה רבה של כל יהדות תימן-והעלה קווים לדמותו הדגולה.
כמו כן הוא ציין את הקשר המבורך שהיה לגאון הרב שמחה הכהן קוק זצוק”ל – רבה של רחובות – עם יהדות תימן.
רב קהילת “בני תורה” הגאון הרב ניסים ששון שליט”א בירך את הילדים ושיתף את הציבור בהתרגשות האופפת אותו בראותו את ילדי החמד בתפילתם.
הגאון הרב עמרם קורח שליט”א בירך את הבאים, וחתני ההלכה זכו לקבל מידיו את המלגות ולהתברך.
המעמד הגיע לשיאו בקבלת עול מלכות שמיים ואמירת שלש עשרה מידות – כשהעוצמה האדירה של הקולות הזכירה את הקולות והברקים במעמד הר סיני.

תוכל להגיב כאן!